29/05/13 - 18:58h

RG: Jovanovski eliminisala Karolinu Voznijacki!

Srpska teniserka Bojana Jovanovski plasirala se u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske. Srpkinja je u drugoj rudni savladala Dankinju Karolinu Voznijacki rezultatom 2:0, po setovima 7:6, 6:3. Protivnica Bojane Jovanovski u trećem kolu biće Ruskinja Svetlana Kuznjecova.

B. Jovanovski76
K. Voznijacki63
Bojana Jovanovski

Meč je krenuo izuzetno borbeno, ali i oprezno sa obe strane. U prvom setu brejk je prva napravila srpska teniserka. Bojana je povela sa 4:3, ali je Karolina već u narednom gemu uzvratila brejk i došla do izjednačenja – 4:4. U nastavku seta nije bilo brejkova, te je meč otišao u taj-brejk. U “trinaestom gemu” Jovanovski se bolje snašla i ubedljivom igrom savladala Voznijacki rezultatom 7:2, za konačnih 7:6 u prvom delu igre.

U drugom setu Bojana je, ponesena sjajnim “taj-brejkom”, već u drugom gemu napravila brejk, a potom i povela sa 3:0. Karolina Voznijacki je uspela da vrati izgubljeno i smanji na 3:2, ali je Jovanovski odmah u sledećem gemu napravila ključni brejk za 4:2 i raspršila sve nade Dankinje da na ovom turniru može nešto više da učini. U nastavku seta igralo se gem za gem, a Bojana Jovanovski je drugi set rešila u svoju korist rezultatom 6:3.

Srpkinja će i u sledećem kolu imati težak posao, a sastaje se sa Ruskinjom Svetlanom Kuznjecovom koja je u drugoj rundi slavila protiv Ribarikove sa 2:1.

Teme:   Bojana Jovanovski, Drugo Kolo, Grend Slem, Rolan Garos, Teniserke, Turniri, Vesti