20/05/16 - 16:11h

RG: Jorović bez glavnog žreba

Srpska teniserka Ivana Jorović u finalu kvalifikacija za Rolan Garos poražena je od Sare Soribes Tormo iz Španije sa 2:0.

I.Jorović51
S. S. Tormo76
Ivana Jorovic (Foto: Srdjan Stevanovic)

Dve teniserke su svoj prvi međusobni susret odigrale 2014. godine na turniru u Brazilu, kada je naša teniserka bila bolja sa 2:0(7-5 6-3). Ovoga puta, uspešnija je bila 196.teniserka sveta.

Nije dobro otvorila meč Ivana Jorović. Odmah na startu, izgubla je servis, pa je bila u zaostatku sve do šestog gema, kada pravi brejk za 3:3. Do kraja prvog seta, viđeno je još tri brejka, jedan u korist Jorović, a dva za Tormo koja osvaja prvi set rezultatom 7:5.

Slično, kao prvi set, Jorović je započela i drugi. U prvom gemu na svoj servis spasila je tri brejk lopte, ali njena protivnica je ubrzo osvojila i taj i naredna četiri gema, i stekla veliku prednost 5:0. Tada Jorović dolazi do prvog brejka u ovom setu i smanjuje rezultat, ali u narednom gemu Tormo potvrđuje svoj trijumf.

Jorović, koja je jako dobro igrala prethodna dva kola kvalifikacija, danas nije bila na svom nivou i njena protivnica je u vrlo izjednačenom meču, iako rezultat to ne govori uspela da napravi prednost i prođe u glavni žreb Rolan Garosa.