31/05/14 - 15:17h

RG: JJ bolja od Rumunke za osminu finala!

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u osminu finala Roland Garosa! Srpkinja je u meču trećeg kola savladala Rumunku Soranu Kirsteu rezultatom 2:0, po setovima 6:1, 6:2. Srpkinja će se u narednom kolu sastati sa Sarom Erani iz Italije, koja je ranije danas sa 2:0 savladala Izraelku Gluško.

J. Janković66
S. Kirstea12
Jelena Jankovic

Meč je počeo sjajno za jelenu Janković, koja je u prva tri gema napravila dva brejka i stigla do velike prednosti od 3:0. U četvrtom gemu Sorana Kirstea je napravila brejk, smanjila na 1:3, ali je to bilo sve od Rumunke u prvom delu igre. U nastavku je Srpkinja napravila još dva brejka, u petom i u sedmom gemu, za velikih 6:1 u uvodnom setu.

Drugi set počeo je brejkom Sorane Kirstee, koji je Rumunka potvrdila u drugom gemu – 2:0. U nastavku seta Jelena Janković je “vratila” brejk i došla do izjednačenja – 2:2. Srpkinja je u šestom gemu napravila novi brejk za 4:2, a potom u nastavku još jednim postavila konačan rezultat u drugom setu – 6:2.

Jelena Janković će se u narednom kolu sastati sa Sarom Erani iz Italije, koja je ranije danas sa 2:0, po setovima 6:0, 6:1, savladala Izraelku Gluško.

Teme:   Grend Slem, Jelena Janković, Osminafinala, Rolan Garos, Teniserke, Turniri, Vesti