31/05/12 - 17:10h

Rolan Garos: Jelena stala u drugom kolu

Jelena Janković završila je takmičenje na Otvorenom prvenstvu Francuske u drugom kolu, pošto je od nje bolja bila Amerikanka Varvara Lepčenko posle velike borbe u tri seta – 7:6(4), 4:6, 6:4.

Jelena Janković

Jelena je sjajno krenula i sigurnom igrom u prvom setu došla do velikih 5:2, međutim tu je i ostala. Amerikanka je došla do 5:5 i izgleda da Jelena od ovog prvog seta nije mogla da se oporavi. Otišlo se u taj-brejk koji je dobila Varvara rezultatom 7:4, za 1:0 u setovima.

U drugom setu Jelena je počela bolje i povela sa 4:1, uz sva tri očuvana servisa. Srpska teniserka držala je svoj servis sigurno do sedmog gema, a onda je popustila i Varvara Lepčenko je vratila brejk za 4:3. Nekako se Jelena izvukla do kraja seta, i na momente podsetila gledaoce na onu Jelenu od pre nekoliko sezona. Dobila je naša teniserka ovaj set rezultatom 6:4 i ostala u meču.

Odlučujući set počeo je sa dva sigurna servis gema, a onda je Jelena uz dosta muke i spasenu brejk priliku ipak povela sa 2:1. U narednih pet gemova delovalo je da kao da je muski tenis u pitanju, a ne dve teniserke. I Jelena i Varvara bile su izuzetno sigurne na svoj servis, a prva je popustila srpska teniserka u devetom gemu. Uspela je Varvara Lepčenko da napravi ključni brejk a onda i da odservira za pobedu i plasman u treće kolo.

Teme:   Drugo Kolo, Grend Slem, Jelena Janković, Rolan Garos, Teniserke, Vesti