29/05/13 - 14:56h

RG: Janko startovao pobedom!

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa nakon što je sa 3:0 u setovima savladao domaćeg tenisera Nikolasa Maua. Ovaj meč trajao je dva sata, a Janko ga je dobio sa 6:2, 7:6, 6:1 po setovima.

J. Tipsarević676
N. Mau261
Janko Tipsarevic

Prvi set trajao je 33 minuta, a naš teniser je slavio sa 6:2. Do prvog brejka u meču došao je u petom gemu, a onda to ponovio u sedmom i poveo sa 5:2. Servirao je za pobedu u ovom delu meča, spasio dve brejk lopte i došao u vođstvo 1:0 u setovima.

Drugi set igrali su skoro sat vremena. Obojica su imali po jednu propuštenu priliku za brejk, pa je posle izjednačenja 6:6 set završen u taj-brejku. Uz jedan mini-brejk više Janko je servirao za vođstvo od 2:0 i iskoristio prvu set loptu.

Nakon dva seta prednosti, osvojiti treći ovoga puta nije bio veliki problem. Uz dva gema na servis protivnika Janko je brzo poveo sa 4:0, a onda je Francuz vratio jedan brejk. Smanjio je prednost našeg tenisera na 4:1, i to je bilo sve što je uspeo da uradi. Tipsarević je osvojio preostala dva gema koja su mu bila potrebna za pobedu i plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa.

Njegov naredni protivnik biće Španac Fernando Verdasko.

Teme:   Grend Slem, Janko Tipsarevic, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti