04/06/12 - 12:53h

RG: Janko stao u osmini finala

Drugi reket Srbije, Janko Tipsarević poražen je u osmini finala na Rolan Garosu. Od njega je bolji bio Španac Nikolas Almagro. (4:6, 4:6, 4:6)

J. Tipsarević444
N. Almagro666

Nakon prvog gema koji je trajao deset minuta, Janko je uspeo da napravi brejk i dođe do vođstva od 3:0. U petom gemu je Almagro vratio brejk i nešto kasnije došao do izjednačenja od 3:3, a onda napravio još jedan brejk za vođstvo od 5:4, pa na svoj servis osvojio poslednji gem u setu.

Janko Tipsarevic, Getty Images

Janko Tipsarević

Tipsarević je nakon izgubljenog prvog seta pokazao nešto lošiju igru, a Almagro je to iskoristio kako bi napravio brejk koji mu je posle 47 minuta igre u drugom setu omogućio vođstvo od 2:0.
U trećem setu smo već na startu videli po brejk sa obe strane, a onda je u daljem toku meča Španac opet bio za nijansu bolji, pa je došao do brejka prednosti, a nešto kasnije i do pobede od 3:0.
Janko je u meču napravio pet duplih grešaka, a protivnik dve manje, procenat poena iz servisa bio je mnogo manji nego kod Španca, Almagro je imao 12 brejk šansi od kojih je iskoristio pet, dok je naš teniser imao samo pet, a iskoristio tri.
Nažalost, Janko je učešće na ovom gren slemu završio ranije nego što smo se nadali, ali je u tenisu olakšavajuća okolnost što je naredni turnir već ‘iza ugla’.

Teme:   Grend Slem, Janko Tipsarevic, Rolan Garos, Teniseri, Turniri