RG Ex-Yu: Marin eliminisan, Kata i Dodig u polufinalu dubla i miksa!

Hrvatski teniser Marin Čilić poražen je u četvrtom kolu Rolan Garosa, dok je njegov sunarodnik Ivan Dodig u paru sa Brazilcem Melom došao do polufinala u dubl konkurenciji. Katarina Srebotnik se takođe plsairala u polufinale, ali u miksu dublu, sa Tekauom.

Marin

Marin

Marin Čilić se danas sastao sa Špancem Davidom Fererom u četrvtom kolu Otvorenog prvenstva Francuske. David je ipak bio uspešniji i zasluženo se plasriao u četvrtfinale. U prva dva seta Španac je po dva puta oduzeo servis Hrvatu, lako je priveo ta dva dela igre kraju, te je nakon dva odigrana seta bilo 6:2, 6:2 za Ferera. Treći set bio je za nijansu neizvesniji, ali je ipak David Ferer opet bio sigurniji, nije iskoristio brejk šansu u prvom gemu, ali jeste u sedmom, te je lako potvrdio stečeno, za konačnih 6:4 u trećem delu igre.

Ivan Dodig i Marselo Melo odigrali su sjajan prvi set protiv Peje i Soareša, dva puta su im oduzeli servise, u petom i konačno u devetom gemu, za startnih 6:4. U drugom setu brejkova nije bilo, mada su Hrvat i Brazilac propustili dve brejk i meč lopte u desetom gemu. Pobednika je odlučio “trinaesti gem”, a u njemu su prvo novu meč loptu propustili Dodig i Melo, zatim su spasili dve set lopte, da bi na kraju četvrta meč prilika za njih bila srećna, te su na taj način došli do rezultata 10:8, za konačnih 7:6. Naredni rivali će im biti bolji iz meča Rojer/Tekau- Pospišil/Sok.

Katarina Srebotnik i Horia Tekau danas su se plasirali u polufinale miksa! Slovenka i Rumun su eliminisali par Martinez Sančez/Linšted sa 2:0, po setovima 6:3, 6:2. U prvom setu Kata i Horia napravili su jedan brejk, što im je bilo dovoljno za set. U drugom delu videli smo njihov rani brejk, zatim su rivali uzvratili za 2:2, ali su od tada Srebotnikova i Tekau osvojili sve gemove do kraja, za konačnih 6:2. U polufinalu će im rivali biti pobednici meča Rodionova/Kureši – Matek-Sends/Brajan.

Teme:   Grend Slem, Hrvatska, Ivan Dodig, Katarina Srebotnik, Marin Čilić, Region, Rolan Garos, Slovenija, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti