24/05/15 - 21:59h

RG Ex-Yu: Džumhur i Vekić iznenadili

Prvi dan drugog Grend slema sezone u Parizu doneo je neke zanimljive rezultate za tenisere i teniserke sa Ex-Yu prostora. Teniser iz Bosne i Hercegovine, Damir Džumhur, plsairao se u drugo kolo, a veliko iznenađenje napravila je i Hrvatica Dona Vekića, koja je eliminisala 31. igračicu sveta, Francuskinju Karolin Garsiju. Pobede su ostvarile i Lučić-Baroni i Polona Herceg, dok su poraženi Ivo Karlović i Patra Martić.

Damir Dzumhur

Damir Džumhur je za protivnika imao Rusa, Mihaila Južnog i nije bio favorit u tom susretu. Damir je odigrao odlično prva dva seta, osvojio ih je rezultatom 6:2 i 6:1, ali je onda zbog povrede Rus bio primoran da preda meč. Džumhur je u prvom setu prvo spasao dve brejk lopte, a onda je sa dva brejka prelomio set, da bi u drugom nakon razmene brejkova na startu seta, uspeo da u trećem gemu iskoristi sedmu brejk šansu za 2:1, što mu je pomoglo da sa dodatna dva oduzeta servisa reši set u svoju korist. Nakon ove pobede, rival Džumhura biće Bagdatis.

Hrvatica, Dona Vekić, je odigrala maestralan meč i napravila veliko iznenađenje eliminisavši Francuskinju Karolin Garsiju. Ona je prvi set izgubila rezultatom 6:3, ali je u naredna dva apsolutno zasluženo slavila. U drugom setu je Francuskinja počela brejkom, ali je odmah Hrvatica uzvratila, a onda u četvrtom gemu, novim oduzetim servisom preokrenula stvari u svoju korist, što joj je bilo dovoljno za 6:3 i 1:1 u setovima. Treći period je obilovao brejkovima, u tome se Dona bolje snašla, napravila je tri i na kraju je slavila sa 6:2. Hrvatica će se u sledećoj rundi sastati sa Srpkinjom, Bojanom Jovanovski.
Veliku pobedu ostvarila je i Mirjana Lučić-Baroni, koja je eliminisala Amerikanku Loran Dejvis. Mirjana je meč počela brejkom, a u osmom gemu je napravila još jedan za osvajanje prvog seta sa 6:3. U drugom periodu Amerikanka je bila bolja za jedan oduzeti servis, te je uzvratila istom merom – 3:6. Lučić-BAroni je u trećem setu dva puta oduzela servis Dejvisovoj što joj je bilo dovoljno za plasman u drugo kolo – 6:3. Njena rivalka u drugom kolu će biti Simona Halep.
Od tenisera i teniserki iz Hrvatske danas su poraze zabeležili Petra Martić i Ivo Karlović. Bolja od Petre je bila Garbinje Muguruza, rezultatom 6:2, 7:5, dok je naredni Džumhurov protivnik, Bagdatis pobedio Iva Karlovića sa 7:6 (8:6), 6:4, 6:4. Garbinje je rutinski slavila protiv 155. igračice planete, dok je Ivo bio favorit naspram Kipranina, međutim nije to dokazao na ternu. Najbliži osvajanju seta bio je u taj-brejku prvog.

Jedini predstavnik Slovenije danas je bila Polona Hercog. Slovenka je bila uspešna i nakon 6:0 i 2:0 meč joj je predala Kineskinja Peng. Teniserka iz Kine bila je favorit u ovom susretu, ali očigledno da zbog povrede nije to mogla da potvrdi, što je išlo na ruku Poloni. Naredna protivnica Polone Hercog će biti Elena Vesnina.

Teme:   Bosna i Hercegovina, Damir Džumhur, Grend Slem, Hrvatska, Ivo Karlović, Mirjana Lučić-Baroni, Petra Martić, Polona Hercog, Prvo kolo, Slovenija, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti