RG Ex-Yu: Danas samo Hrvati – skor 2/3

Od tenisera i teniserki i regiona na terenima Roland Garosa bili su, uz srpske predstavnike, još samo teniseri i tenserka iz Hrvatske. Pobede su ostvarile mlade nade hrvatskog tenisa, Ana Konjuh i Borna Ćorić, dok je poražen Ivan Dodig.

Borna

Borna

Prvi je na teren izašao Ivan Dodig i bio favorit u duelu sa Radekom Štepanekom, međutim, to nije potvrdio. Hrvat je odlično ušao u meč i nakon brejka rivala na samom startu seta, uspeo je da dođe do preokreta i pri kraju seta da sa dva brejka osvoji prvi deo igre rezultatom 7:5. Očekivalo se da ovakav preokretu “pogura” Ivana, ali se desilo suprotno. U naredna dva seta Radek Štepanek pravi po jedan brejk u svakom, uspeva da sjajno servira i preokrene rezultat na 2:1 u setovima. Četvrti period u potpunosti je pripao Čehu, kao da je samo on bio na terenu, te je na kraju zasluženo slavio sa 5:7, 63, 6:4, 6:1.

Veliku pobedu zabeležila je Ana Konjuh, devojka rođena 1997. godine eliminisala je sa ubedljivih 6:1, 6:4 Ruskinju, Margaritu Gasparjan, rođenu 1994. godnie. U pravoj reviji brejkova bolje se snašla Hrvatica i apsolutno će zasluženo u naredno kolo. Ona je u prvom setu tri puta oduzela servis Ruskinji, a jednom joj je i “poklonila” svoj servis gem. Drugi period bio je daleko neizvesniji, ali je na kraju smirenija bila Ana i tako zakazala duel sa Irinom Begu.

Kao i Ana Konju, veliku pobedu na drugom Grend slemu sezone ostvario je i Borna Ćorić. Hrvat je eliminisao Amerikanca Sema Kvarija rezultatom 3:1, po setovima 7:6 (10:8), 6:3, 0:6, 6:3. Ključni trenutak je svakako prvi set u kome je Borna uspeo da parira servisima Kveriju, a onda je i spasao dve set lopte u taj-brejku, iskoristio je svoju drugu i preokrenuo meč u svoju korist. U drugom delu su mu brejkovi na početku i kraju bili dovoljni za povećanje prednosti, a onda kada se malo opustio, zabrniuo je svoje navijače izgubivši set sa 6:0. U četvrtom delu igralo se gem za gem, a onda je prvu brejk šansu iskoristio Ćorić za 5:3, zatim je spasao brejk loptu u sledećem gemu i iskoristio prvu meč priliku, za konačnih 3:1, za plasman u drugo kolo i za susret sa Tomijem Robredom.

Teme:   Ana Konjuh, Borna Ćorić, Grend Slem, Hrvatska, Ivan Dodig, Rolan Garos, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti