30/05/18 - 16:44h

RG: Džumhur prošao nakon preokreta, čeka Lajovića

Teniser Bosne i Hercegovine Damir Džumhur plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske.

Zimbio.com

29. igrač sveta je na nakon tri sata i 49 minuta pobedio moldanskog tenisera Radu Albota.

U prva dva seta kontrolu nad igrom držao je Damir i oba osvojio rezultatom od 6:3 u gemovima.

U nastavku duela Radu je napravio preokret. U trećem setu je dobio pet uzastopnih gemova i napravio tri brejka. Međutim nakon toga Džumhur je vratio sva tri brejka i uspeo da izjednači rezultat na 5:5, ali mu nije pošlo za rukom da i ovaj set reši u svoju korist. 97. igrač na ATP listi dobio je dva poslednja gema i sa 7:5 završio ovaj set.

U četvrtom gemu Albot je bio veoma ubedljiv. Uzeo je protivniku tri servisa, ispustio samo jedan gem i sa 6:1 izjednačio rezultat u setovima.

U poslednjoj deonici meča preokret je napravio Damir. Pri vođstvu Albota od 4:2 on je uzeo dva gema i izjednačio. Naredni gem pripao je teniseru iz Moldavije, ali je Džumhur ponovo izjednačio, a potom uzeo još dva gema za ukupnih 7:5 čime je konačim rezultatom od 3:2 u setovima slavio u ovom susretu.

On će u narednom kolu igrati protiv boljeg iz meča Aleksander ZverevDušan Lajović.

Teme:   Damir Džumhur, Grend Slem, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti