31/05/14 - 13:47h

RG: Dušan Lajović u osmini finala!

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u osminu finala Roland Garosa! Dušan je u meču trećeg kola savladao Amerikanca Džeka Soka rezultatom 3:0, po setovima 6:4, 7:5, 6:3 nakon dva sata i 15 minuta igre. Lajović će se u borbi za četvrtfinale sastati sa pobednikom meča Leandro Majer – Rafael Nadal.

D. Lajović676
Dž. Sok453
Dusan Lajovic

Duel je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a onda je Dušan Lajović u petom gemu iskoristio prvu priliku za brejk i došao do prednosti od 3:2, koju je u sledećem gemu materijalizovao – 4:2. U nastavku seta brejkova nije bilo, a Srbin je uspeo da sačuva stečenu prednost i osvoji uvodni set rezultatom 6:4.

Drugi set takođe je obilovao sigurnim servisima, pa se samim tim očekivao taj-brejk, ali na sreću po našeg tenisera do njega nije došlo. U jedanaestom gemu Dušan je iskiristio brejk priliku i stigao do prednosti od 6:5, koju je materijalizovao u dvanaestom, za konačnih 7:5 u verovatno prelomnom trenutku meča.

Treći set počeo je brejkom Lajovića, ali je u drugom gemu Sok uzvratio istom merom i došao do izjednačenja – 1:1. U trećem gemu Srbin je nastavio sa dobrom igrom, novim brejkom stigao do 2:1, a potom ga potvrdio za 3:1. U nastavku seta brejkova nije bilo sve do devetog gema, kada je Dušan Lajović, na servis Džeka Soka, stigao do 6:3 i tako načinio najveći uspeh u svojoj karijeri, plasmanom u osminu fiala Grend slema.

Srbin će se u borbi za četvrtfinale sastati sa pobednikom meča Leandro Majer – Rafael Nadal.

Teme:   Dušan Lajović, Grend Slem, Osminafinala, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti