28/05/14 - 15:44h

RG: Đoković bez problema do treće runde!

Najbolji teniser Srbije Novak Đoković plasirao se u treću rundu Otvorenog prvenstva Francuske. On je u drugom kolu sa 3:0 u setovima savladao domaćeg tenisera Žeremija Šardija. Za plasman u osminu finala boriće se sa boljim iz duela Marina Čilića i Tobijasa Kamkea.

N. Đoković666
Ž. Šardi142

Photo by TenisUzivo.com

Meč između Đokovića i Šardija trajao je sat vremena i 33 minuta, a francuskom teniseru nije pomogla ni podrška domaće publike. Novak je slavio sa ubedljivih 3:0 u setovima.

Prvi brejk u meču Novak je napravio u četvrtom gemu i poveo sa 3:1. U narednom gemu Šardi je imao priliku da vrati brejk, ali u tome nije uspeo. Đoković ga kažnjava i u šestom gemu mu još jednom oduzima servis. Poveo je sa 5:1, a zatim servirao za set i iskoristio prvu set loptu.

U drugom delu meča Šardi je pružio nešto jači otpor. U prva tri gema nijedan nije uspeo da osvoji svoj servis, pa je posle toga rezultat bio 2:1 za Novaka koji je servirao. Ostatak seta prošao je bez ijedne brejk prilike, pa je srpski teniser slavio sa 6:4.

Početak trećeg seta bio je repriza drugog. Nole je uz brejk viška poveo sa 2:1, a dva gema kasnije još jednom osvojio servis Francuza za vođstvo od 4:1. Pred kraj seta u Parizu je počela da pada kiša, a srpski teniser požurio je da završi meč. Prepustio je Šardiju još jedan gem, a onda servirao za pobedu u iskoristio prvu meč loptu.

Za plasman u osminu finala boriće se sa boljim iz duela Marina Čilića i Tobijasa Kamkea.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti