24/05/15 - 14:30h

RG: Dobar početak – Bojana preokretom do drugog kola!

Srpska teniserka Bojana Jovanovski uspešno je prebrodila prvu prepreku na ovogodišnjem Roland Garosu! Srpkinja je u prvom kolu, nakon preokreta, savladala Ukrajinku Lesiju Curenko rezultatom 2:1, po setovima 1:6, 6:1, 6:0, nakon jednog sata i 13 minuta tenisa. Njena naredna protivnica će biti bolja iz meča Vekić – Garsija.

B. Jovanovski166
L. Curenko610
Bojana Jovanovski

Srpkinja je dobro “ušla” u meč i brejkom na startu došla do 1:0. Međutim, od tada pa do kraja prvog seta, kao da je samo Ukrajinka bila na terenu. Uspela je Lesija Curenko da odmah vrati izgubljeno, a potom je još dva puta oduzela servis Bojani, te na taj način upisala brzih i ubedljivih 6:1, nakon svega 27 minuta.

Činilo se da će se Bojana teško vratiti u ovaj meč, ali je ona učinila to. Srpkinja je u drugom delu, za samo 23 minuta uzvratila istom merom! Set je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a onda je Bojana Jovanovski u četvrtom i šestom gemu došla do brejka, potvrdila stečeno i slavila sa 6:1, za izjednačenje na 1:1 u setovima.

U poslednjem setu, kao i u drugom, Bojana Jovanovski se pitala za sve na terenu! Naša igračica je počela set brejkom, sada ga nije izgubila, kao u prvom setu odmah u sledećem gemu, već je potvrdivši stečeno neutralisala Lesiju. U nastavku Srpkinja je sjajno servirala, a sa još dva brejka uspela je da postavi konačnih i maksimalnih 6:0, iskoirstivši drugu meč loptu.

Bojana Jovanovski će se u narednom kolu sastati sa boljom iz meča Vekić – Garsija.

Teme:   Bojana Jovanovski, Grend Slem, Prvo kolo, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti