23/05/16 - 17:56h

Poraz Đerea na Gren slem debiju

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da upiše i četvrtu pobedu u nizu na Rolan Garosu ove godine. U meču prvog kola, bolji od njega bio je 94. teniser sveta Džordan Tompson sa 3:0.

L. Đere345
Dž. Tompson667
Laslo Djere

Laslo Djere

Nakon tri pobede u kvalifikacijama, Laslo Đere nije uspeo da veže i četvrtu pobedu za redom na Rolan Garosu.
Bolji od njega danas je bio Džordan Tompson koji je za učešče na Rolan Garosu dobio vajld kartu.
Tompson se tako revanširao Đereu za poraz iz 2014. godine u polufinalu turnira u Zagrebu, što je ujedno i njihov jedini međusobni duel pre ovog.

U prvom setu prilično izjednačena igra na obe strane. Naš teniser je za 35 minuta napravio devet vinera, ali i 15 neiznuđenih grešaka, za razliku od protivnika koji je imao 5 vinera i 10 grešaka.
Bez prilike za brejk igralo se do osmog gema, kada Tompson koristi drugu brejk loptu, i u narednom gemu servisom potvrđuje brejk i vođstvo od 1:0 u setovima.

Ni u drugom setu, Đere nije stvorio brejk šansu, ali zato njegov protivnik jeste. Slično kao i u prvom delu, iskoristio je drugu brejk loptu, samo ovog puta u petom gemu. Đere je u ovom delu igre smanjio broj neiznuđenih grešaka, ali i vinera u kojima je ovog puta bio izjednačen sa Tompsonom. U nastavku se igralo bez brejka, a teniser iz Australije ovaj set završio je svojim servisom bez izgubljenog poena 6:4.
djere-drugiset

Na startu trećeg seta, Đere gubi servis, ali konačno uspeva da vrati brejk za 2:2.
Novu priliku za brejk i osvajanje trećeg seta, naš teniser je imao u desetom gemu, ali nije iskoristio nijednu od dve prilike za smanjenje rezultata.
Grešku Đerea, itekako je kaznio teniser iz Australije koji je sa dva vezana gema došao do 7:5 u trećem setu i plasirao se u drugi krug takmičenja u Parizu.