02/06/15 - 21:12h

RG: Conga preko Nišikorija do polufinala!

Francuski teniser Žo Vilfred Conga obezbedio je plasman u polufinale Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je u četvrtfinalu bio bolji od Japanca Keija Nišikorija sa 3:2, po setovima 6:1, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3 posle tri sata i 40. minuta igre.

Ž. Vilfred Conga66436
K. Nišikori14663

Conga

Conga

Conga i Nišikori su odigrali vrlo uzbudljiv meč u kome je Francuz na krilima domaće publike uspeo da u petom setu prelomi duel u svoju korist i izbori svoje drugo polufinale Rolan Garosa.

Francuski teniser je sjajno odigrao prvi set prepustivši rivalu samo gem, da bi u drugom setu je pri vođstvu Conge od 5:2 došlo do prekida meča zbog pada krovne konstrukcije na tribinu. Na svu sreću niko nije bio povređen, ali je usledio prekid od nekih pola sata. Nakon toga, Francuz je priveo set kraju i duplirao prednost rezultatom 6:4.

Japanac je u nastavku pokazao zašto je u samom svetskom vrhu, nije klonuo duhom, nego je uzvratio i uspeo da naredna dva seta reši u svoju korist i odvede duel u peti. U odlučujućem setu ključan je bio četvrti gem kada je Conga oduzeo servis protivniku, a zatim do kraja i sačuvao stečenu prednost.

Conga je tako ponovio uspeh iz 2013. godine kada je takođe bio akter polufinala. Francuz će u borbi za finale igrati protiv Švajcarca Stena Vavrinke.

Žo Vilfred Conga je meč okončao sa 44 vinera i 37 neiznuđenih grešaka, dok je Nišikori upisao 37 direktnih poena i 52 greške.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Grend Slem, Kei Nisikori, Rang Lista, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti, Žo-Vilfred Conga, Četvrtfinale