30/05/14 - 16:27h

RG: Čiliću samo set, Đoković u osmini finala!

Najbolji teniser naše zemlje, Novak Đoković, plasirao se u osminu finala na Rolan Garosu. Đoković je u trećem kolu drugog grend slema sezone, sa 3:1 u setovima, savladao hrvatskog tenisera Marina Čilića.

N. Djokovic6666
M. Čilić3274
Photo by TenisUzivo.com

Do prvog brejka na meču došao je Marin Čilić koji je poveo sa 2:1. Brejk prednosti uspeo je da sačuva samo do šestog gema, kada mu je naš teniser oduzeo servis i rezultat izjednačio na 3:3. Do kraja ovog dela meča nije prepustio Hrvatu nijedan gem, pa je slavio sa 6:3.

Novak je ušao u pobednički ritam, a koncentracija hrvatskog tenisera svela se na minimum. Nije imao mnogo šansi u drugom setu, a sa druge strane Đoković je igrao fantastično. Uz dva brejka prednosti dobio je ovaj set sa 6:2 i poveo sa 2:0.

Iako se činilo da će ovaj meč bez problema dobiti srpski teniser, Čilić se u trećem setu pobrinuo da ne bude tako. Oduzeo je Novaku servis za 4:2, ali iako je Đoković uspeo da izjednači, hrvatski teniser mu nije dozvolio da dođe do novog brejka, te smo kraj ovog seta gledali u taj-brejku koji je Čilić dobio sa ubedljivih 7:2.

Novak je furiozno započeo četvrti set i došao do vođstva od 3:0. Samo nekoliko gemova kasnije uporni Čilić uspeva da vrati brejk i smanji vođstvo Srbina na 4:3, a zatim i da izjednači rezultat. Nole osvaja svoj servis gem za 5:4, a u sledećem gemu dolazi do prve meč lopte. Marin Čilić pravi dve duple greške i šalje Đokovića u narednu rundu.

U osmini finala sastaće se sa boljim iz duela domaćeg tenisera Žo-Vilfreda Conge i Jeržija Janoviča.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti