23/05/16 - 18:52h

RG: Bojana bez rešenja za Radvansku

Srpska teniserka Bojana Jovanovski nije uspela da se plasira u drugu rundu Rolan Garosa. Bolja od nje na startu takmičenja bila je druga nositeljka u Parizu, Poljakinja Agnješka Radvanska.

B. Jovanovski02
A. Radvanska66
Bojana Jovanovski

Poljska teniserka slavila je sa 6:0, 6:1 posle sat vremena i 6 minuta igre. Bojana je igrala dobro, kada se uzme u obzir da se na teren vratila posle pauze duže od tri meseca. Zabeležila je više vinera nego neiznuđenih grešaka, a meč je ipak završila sa ubedljivim porazom.

I SET

Već u prvom gemu Radvanska je došla do brejk prilike koju je iskoristila za vođstvo od 1:0. Realizovala je prednost, a potom još jednom oduzela servis naše teniserke. Posle manje od deset minuta igre rezultat na Filip Šatrijeu bio je 3:0 za Poljakinju.

Na iznenađenje Radvanske, Bojana je u četvrtom gemu bekhend vinerom došla do prve brejk lopte na meču. Propustila je šansu, i posle 13 odigranih poena u ovom gemu poljska teniserka povela je sa 4:0.

Peti gem obeležile su greške obe teniserke. Do 40:40 došle su poklanjajući poene jedna drugoj, a Jovanovska je ponovo propustila šansu da se upiše na semafor – Radvanska je povela sa ubedljivih 5:0. Poljakinja je slavila i u šestom gemu za 1:0 u setovima, a naša teniserka je peti put ove godine izgubila set sa nulom.

Jovanovski statistika

II SET

Na startu drugog seta Radvanska je došla do tri vezane brejk lopte, ali je već drugu iskoristila za prednost od 1:0. Bojana je u drugom gemu propustila priliku da uzvrati ribrejkom, pa je Poljakinja posle desetak minuta igre imala vođstvo od 2:0.

U trećem gemu Jovanovski je konačno uspela da se upiše na semafor u ovom meču. Terala je protivnicu na greške i smanjila njenu prednost na 2:1. Iako se Bojana dobro držala, o čemu rezultat ne svedoči, Agnješka je dobila naredna dva gema i došla do prednosti od 4:1.

U šestom gemu naša teniserka je propustila još jednu brejk šansu, a Poljakinja je povećala prednost na 5:1. Gem u kom je servirala za ostanak u meču Bojana je dobila vidno umorna za 5:2, a Radvanska je u narednom gemu ”završila posao” i plasirala se u drugo kolo Rolan Garosa.

bojana statistika

Njena naredna protivnica biće domaća teniserka, Karolin Garsija.

Teme:   Agnješka Radvanjska, Bojana Jovanovski, Grend Slem, Rolan Garos, Teniserke, Turniri, Vesti