31/05/15 - 16:51h

RG: Ana Ivanović u četvrtfinalu!

Najbolje rangirana srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u četvrtfinale Rolan Garosa! Ona je u osmini finala sa 2:1 u setovima eliminisala devetu teniserku sveta, Ruskinju Ekatarinu Makarovu.

A. Ivanović736
E. Makarova561
Ana Ivanovic

Meč između Ane Ivanović i Ekatarine Makarove trajao je sat vremena i 44 minuta, a srpska teniserka je sprečila preokret i prošla u četvrtfinale drugog gren slema sezone.

Ivanovićeva je već u prvom gemu izgubila servis, a Makarova je ubrzo povela sa 2:0. U naredna dva gema Ana je vratila brejk i izjednačila rezultat (2:2), da bi u dvanaestom gemu još jednom oduzela servis protivnici za konačnih 7:5 u ovom delu meča.

Drugi set pripao je Ruskinji, koja ga je dobila bez mnogo muke. Iskoristila je jedine dve brejk šanse koje je imala u meču i posle 6:3 došla do izjednačenja od 1:1 u setovima.

U odlučujućem delu meča Ana je bila mnogo ubedljivija. Prepustila je protivnici samo jedan gem i uz tri brejka slavila sa 6:1.

U četvrtfinalu Ivanovićeva će se sastati sa 19. igračicom planete Elinom Svitolinom koja je prethodno eliminisala domaću teniserku Alis Korne.

Teme:   Ana Ivanović, Grend Slem, Rolan Garos, Teniserke, Turniri, Vesti