29/05/14 - 19:58h

RG: Ana bolja od Svitoline

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u treće kolo Roland Garosa! Srpkinja je u duelu druge runde savladala Ukrajinku Elinu Svitolinu rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 6:2 posle 71 minuta igre. Anina naredna rivalka biće Lusi Safarova, koja je ranije danas savladala Kejsi Delakvu iz Australije rezultatom 2:1.

A. Ivanović76
E. Svitolina52
Ana Ivanovic

Duel je počeo brejkom Elene Svitoline, ali je već u drugom gemu Ana uzvratila, došla do izjednačenja, a zatim i sa još dva vezana gema, od kojih je jedan bio brejk, došla do prednosti od 3:1. To nije bilo sve u prvom delu igre, jer je Ukrajinka uspela da povrati izgubljeno i dođe do izjednačenja – 3:3. U sedmom gemu Svitolina je opet napravila brejk, ali je u osmom Ana Ivanović stigla prednost i izjednačila na 4:4. U nastavku seta bilo je malo mirnije, viđen je još samo jedan brejk u dvanaestom gemu, kada je Srpkinja konačno prelomila prvi set i osvojila ga rezultatom 7:5.

U drugom setu Srpkinja je bila sjajna i više nije bilo porstora za iznenađenje. Ana je napravila brejk u drugom gemu za prednost od 2:0, a potom i u osmom, za konačnih 6:2 u drugom delu igre.

Naredna rivalka Ane Ivanović biće Lusi Safarova, koja je ranije danas savladala Kejsi Delakvu iz Australije rezultatom 2:1.

Teme:   Ana Ivanović, Drugo Kolo, Grend Slem, Rolan Garos, Teniserke, Turniri, Vesti