04/07/16 - 20:12h

Raonićev preokret karijere, Gaske predao Congi, Marej lagano sa Kirjosem…

Miloš Raonić je prvi put u karijeri slavio nakon gubitka prva dva seta, Rišar Gaske je zbog povrede leđa predao Congi već u prvom setu, dok je Lukas Puij napravio novo iznenađenje pobedom nad Tomićem i plasmanom u četvrtfinale. Endi Marej je lako dobio Nika Kirjosa.

Do danas, Miloš Raonić je 10 puta u karijeri gubio sa 2:0, i nijednom nije uspeo da osvoji ni set u tim mečevima. Ipak, u osmini finala Vimbldona, Kanađanin je uspeo da napravi preokret karijere protiv Davida Gofana – 4:6, 3:6, 6:4, 6:4, 6:4.

Polufinalista iz 2014. je bio u velikim problemima – delovao je beskrvno na terenu i lako izgubio prva dva seta od raspoloženog Belgijanca.

Taman kada je napravio brejk na startu trećeg seta, kiša je prekinula igra na 20-ak minuta. Ipak, Raonić je uspeo da zadrži dobar momentum i prilično suvereno osvoji naredna tri seta, i to tako što je u svakom napravio po jedan brejk.

Raonić će se u polufinalu sastati sa Semom Kverijem.

Francuski okršaj između Conge i Gaskea nije dugo trajao jer je Rišar predao meč pri rezultatu 2:4 u prvom setu, zbog povrede leđa, iako je Conga bio taj koji je dan ranije odigrao maratonski meč protiv Iznera (19:17 u petom setu).

Žo Vilfred će se za polufinale boriti protiv Endija Mareja, koji je, mnogo lakše nego što se najavljivalo, savladao Nika Kirjosa sa 7:5, 6:1, 6:4.

Mladi Australijanac je bio konkurentan do finiša prvog seta, ali je popustio u 12. gemu i potom igrao kao da želi što pre da izgubi. Problematični momak svetskog tenisa nije mogao da zaboravi na grešku koju je napravio pri trećoj set lopti Mareja, o kojoj je gunđao sebi u bradu do kraja drugog seta.

Marej se u četvrtfinalu sastaje sa Congom.

Iznenađenje turnira je još jedan Francuz, mladi Lukas Puij koji je u dramatičnoj borbi porazi Bernarda Tomića – 6:4, 4:6, 3:6, 6:4, 10:8.

Preostao je još češki okršaj osmine finala između Berdiha i Veselog (u toku).