28/09/15 - 08:33h

Raonić preko Souze do sedme titule u karijeri!

Kanađanin Miloš Raonić osvojio je svoju sedmu titulu u karijeri trijumfom u velikom finalu protiv Žoaa Souze iz Portugala. Kanadski teniser je slavio sa 6:3, 3:6, 6:3 posle nešto više od dva sata igre.

Ž. Souza363
M. Raonić636

milos

Raonić je tako stigao do pobedničkog pehara nakon 14-mesečnog posta i sačuvao šanse da se nađe na Završnom Mastersu kupu u Londonu. Teniser iz Toronta je poslednju titulu osvojio u avgustu prošle godine, kada je u finalu turnira u Vašingtonu bio bolji od zemljaka Vaseka Pospišila.

Kanađanin je u finalnom meču odservirao 22 as udarca i spasao 9/10 brejk lopti, sa koliko se suočavao u toku meča. U svakom setu po jedan brejk je bio i presudan, a interesantno je da je Portugalac jedini teniser na turniru u Sankt Petersburgu koji je oduzeo servis Milošu Raoniću.

Žoao Souza je izgubio i svoje treće uzastopno ATP finale ove sezone, prethodno je položio oružje u okršajima za titulu protiv Brazilca Tomaza Belučija u Ženevi i Austrijanca Dominika Tima u Umagu.

Portugalac ima neslavnu statistiku u duelima protiv Top 10 igrača – 1:18, a jedini trijumf je ostvario protiv Španca Davida Ferera na turniru u Kuala Lumpuru, koji je kasnije i osvojio.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Sankt Petersburgu, Finale, Miloš Raonić, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti