31/03/15 - 11:10h

Raonić bolji od Šardija posle drame, nova rana eliminacija Dimitrova! (ATP Majami)

Kanadski teniser Miloš Raonić plasirao se u četvrto kolo Masters turnira iz serije 1000 u Majamiju nakon što je posle dosta muke slomio otpor Francuza Žeremija Šardija sa 2:1, po setovima 6:1, 5:7, 7:6(3) posle dva sata i 10 minuta igre.

Milos-Raonic-img23983_668

Raonić, koji je u Majamiju postavljen za petog nosioca bez većih problema je rešio u svoju korist prvi set, prepustivši rivalu samo jedan gem. Kanađanin je u drugom delu igre, pri rezultatu 5:4 servirao za trijumf, ali je Šardi uspeo da uhvati zadnji voz, anulira brejk zaostatka, a potom i da u 12. gemu, još jednom oduzme servis Raoniću i meč odvede u treći set.

Odlučujući set je bio vrlo neizvestan i na kraju rešen tek u taj-brejku, u kome je slavio Miloš Raonić sa 7:3.

Šardi je iznenada počeo da igra mnogo bolje i stvari su polako krenule u drugom pravcu. On je igrao jako dobro u drugom setu. Mislim da je igrao čak i bolje u trećem setu“, rekao je Miloš posle dramatičnog meča.

Kanadski teniser će u četvrtom kolu odmeriti snage protiv Amerikanca Džona Iznera, koji je priredio malo iznenađenje eliminisavši devetog nosioca, Bugarina Grigora Dimitrova sa 7:6, 6:2.

Izner je odservirao 15 as udaraca, spasao je obe brejk prilike sa kojima se suočavao u meču, dok je nakon osvojenog taj-brejka u prvom setu, iskoristio obe šanse u drugom delu igre i slavio trijumf.

Bio sam pomalo nervozan na početku, nisam ovde igrao u večernjem terminu, niti na centralnom terenu. Uslovi za igru su drugačiji. Posle osvajanja prvog seta sve je bilo mnogo lakše. Samopouzdanje koje sam stekao, u kombinaciji sa greškama protivnika doveli su do toga osvojim i drugi set“, rekao je Izner.

Žeremi Šardi – Miloš Raonić 1:6, 7:5, 6:7

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Džon Izner, Grigor Dimitrov, Kei Nisikori, Masters, Masters u Majamiju, Miloš Raonić, Novak Djoković, Rang Lista, Rezultati, Teniseri, Treće kolo, Turniri, Vesti, Žil Simon