01/11/14 - 17:40h

Raonić bolji od Berdiha za finale Pariza!

Kanadski teniser Miloš Raonić plasirao se u finale Mastersa u Parizu, trijumfom nad Tomašom Berdihom iz Češke sa 2:1, po setovima 6:3, 3:6, 7:5 posle dva sata i osam minuta igre.

M. Raonić637
T. Berdih365

Milos-Raonic-img23983_668

Raonić je bio bolji u prvom setu, uspeo je da oduzme servis Berdihu u četvrtom gemu i da tu prednost sačuva do kraja seta, tako da je rezultatom 6:3, stigao na korak od finala.

Berdihu je pripao drugi set na gotovo identičan način, češki teniser je sigurno osvojio uvodni gem, da bi u narednom uspeo da napravi brejk, što je sjajnom serveru kakav je Berdih, bilo dovoljno da drugi deo igre reši u svoju korist i dođe do izjednačenja identičnim rezultatom – 6:3.

U trećem setu je usledila velika borba, niko od dvojice igrača nije želeo da popusti, a prelomni trenutak se dogodio u 12. gemu, kada je Berdih praktično poklonio gem, set, a samim tim i meč kanadskom teniseru. Čeh je prvo odservirao dve vezane duple servis greške, a potom napravio još jednu neiznuđenu grešku na meč loptu za Raonića.

U borbi za titulu, Kanađanina rođenog u Podgorici očekuje susret sa boljim iz duela najboljeg tenisera sveta Novaka Đokovića i Japanca Keija Nišikorija

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Masters, Masters u Parizu, Miloš Raonić, Polufinale, Rang Lista, Teniseri, Tomaš Berdih, Turniri, Vesti