02/06/17 - 20:11h

Ramos na Đokovića u osmini finala!

Protivnik Novaka Đokovića u osmini finala Rolan Garosa biće Albert Ramos Vinoljas, koji je nakon pet setova eliminisao Francuza Luku Puija rezultatom 2:6, 6:3, 7:5, 2:6, 1:6.

Španac je, baš kao i Novak, gubio sa 2:1, a potom ubedljivo dobio naredna dva seta. Finalista Madrida u prošlosti nije uspevao da ozbiljnije ugrozi srpskog velemajstora, ali to ne znači da će Nole imati lak posao u četvrtom kolu.

U tri međusobna duela (poslednji ove godine u okviru Dejvis kupa), Ramos Vinoljas nije uspeo da osvoji ni set protiv Đokovića. Dva puta su se susreli 2015. godine, u Indijan Velsu i Monte Karlu.

Španac je posle tri sata i 44 minuta borbe savladao mladog Francuza, i postao četvrti predstavnik svoje zemlje u osmini finala (uz Nadala, Bautistu Aguta i Karenja Bustu), a u igri su još dvojica – Fernadno Verdasko i Felisijano Lopez.