26/06/15 - 18:22h

Radvanska na Benčič u finalu Istborna!

Poljska teniserka Agnješka Radvanska obezbedila je plasman u finale WTA turnira u Istbornu, nakon što je u polufinalnom duelu savladala Amerikanku Sloun Stivens sa 2:1, po setovima 6:1, 6:7, 6:2 posle dva sata velike borbe.

Agnjeska Radvanska

Radvanska je prvi set rešila u svoju korist sa ubedljivih 6:1, iako je Stivensova imala čak deset brejk prilika, ali nijednu nije uspela da realizuje, što je šampionka Istborna iz 2008. godine znala da kazni.

Poljakinja je bila na gem od trijumfa, nakon što je u drugom setu imala vođstvo od 6:5 i prednost brejka, ali je američka igračica uspela sa anulira zaostatak i zatim u taj-brejku stigne do izjednačenja.

Što se tiče odlučujućeg seta, Agnješka je prva zadala udarac i povela sa 2:0, uzvratila je Amerikanka, ali je usledila trijumfalna serija Radvanske kojom je prelomila meč na svoju stranu i slavila sa 6:2.

Rivalka Radvanske u velikom finalu biće Švajcarkinja Belinda Benčič. Mlada švajcarska teniserka je izborila svoje novo finale preko Dankinje Karoline Voznijacki, koja je bila prinuđena da preda meč nakon samo tri odigrana gema, pri rezultatu 3:0 za Benčič.

Rezultati polufinala:

Sloun Stivens – Agnješka Radvanska 1:6, 7:6, 2:6

Belinda Benčič – Karolina Voznijacki 3:0, predaja Voznijacki

Finale:

Agnješka Radvanska – Belinda Benčič

Teme:   Agnješka Radvanjska, Belinda Benčić, Karolina Voznjacki, Polufinale, Rang Lista, Rezultati, Sloan Stivens, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA Rang Lista