09/10/16 - 14:55h

Radvanjska pokorila Peking!

Poljska teniserka Agnješka Radvanjska pobednica je WTA turnira u Pekingu.

Radvanjska je u finalu nadmetanja u kineskoj prestonici savladala Britanku Džoanu Kontu u dva seta, 6:4, 6:2.

Poljakinja je pobedila za sat i 35 minuta i postala tek četvrta teniserka koja je osvojila najmanje tri turnira iz Premijer serije, uz Amerikanku Serenu Vilijams, Beloruskinju Viktoriju Azarenku i Ruskinju Mariju Šarapovu.

Ona će ovom pobedom zadržati treće mesto na WTA listi. S druge strane, Konta i pored poraza u završnoj predstavi ima puno razloga za zadovoljstvo, jer će od ponedeljka konačno ući u Top 10 društvo, i tako postati prva Britanka kojoj je to pošlo za rukom nakon ćak 32. godine, ukupno četvrta. Bilo je ovo njeno prvo finale na turnirima iz ove kategorije.

Konta je plasmanom u finale znanto uvećala šanse da se naše na Završnom Mastersu u Singapuru.

Agnješka je bila postavljena za trećeg nosioca u Pekingu, a do trofeja je došla ne izgubivši ni set na čitavom turniru. Devet od svojih 20 WTA titula, ona je osvojila na azijskom tlu, a na ovom takmičenju je trijumfovala drugi put u karijeri, nakon 2011. godine.

Teme:   Agnješka Radvanjska, Vesti