19/08/16 - 13:00h

Radvanjska i Baboš preokretom do pobede, Muguruza bez problema

Timea Baboš iz Mađarske je iznenadila osmu nositeljku, Dominiku Cibulkovu u meču osmine finala turnira u Sinsinatiju. Preokretom protiv Džoane Konte i Agnješka Radvanjska se plasirala u četvrtfinale, dok je Gabrinje Mugurza bila bolja od Pavljičenkove.

Agnieszka-Radwanska

Šampionka Rolan Garosa upisala je pobedu nad Anastasijom Pavljičenkovom za plasam u četvrtfinale sa 7:5, 6:1.

Nakon što je prvi set obilovao brejk prilikama u kojima je Muguruza iskoristila dve, a Ruskinja jednu, u drugom je treća teniserka sveta zaigrala sigurnije.
Upisala je pet gemova u nizu pre nego se 18. teniserka upisala na semafor, a onda je Španjolka servisom bez izgubljenog poena stavila tačku na ovaj susret.

Njena protivnica u borbi za polufinale biće Timea Baboš. Kvalifikantkinji se osladilo da seče favorite u Sinsinatiju. U prošlom kolu je savladala 13 nositeljku Belindu Benčić, a noćas je bila bolja od osmog favorita za titulu, Dominike Cibulkove iz Slovačke.

Cibulkova je osvojila prvi set za 36 minuta igre sa 4:6. U naredna dva je Babošovoj trebalo po 55 minuta da slavi sa 6:3, 6:1.

Mađarska teniserka je prva povela, Cibulkova uzvratila sa dva brejka za prvi set. U drugom Baboš ponovo prva pravi brejk, ali ovog puta čuva tu prednost i iskoristi drugu set loptu za 1:1 u setovima.
U odlučujućem setu , Baboš je protivnici dozvolila samo jedan gem, i to na samom početku. Vezala je šest gemova za plasman u osam najboljih na prestižnom turniru.

Nakon preokreta u četvrtfinalu je i Agnješka Radvanjska. U susretu sa Džoanom Kontom iz Velike Britanije izgubila je prvi set u taj brejku.

U drugom je sačuvala dve prilike za brejk Britanke, i iskoristila treću u devetom gemu i servisom poravnala rezultat na 1:1 u setovima. Odlučujući set doneo je potpunu dominaciju Radvanjske koja bez izgubljenog gema ide na megdan Simoni Halep.

(Tenis Uživo, M. Petković)

Teme:   Agnješka Radvanjska, Dominika Cibulkova, Garbinje Muguruza, Garbinje Muguruza, Teniserke, Vesti