24/01/15 - 18:30h

Prvi teži ispit Novaka na Australijan Openu ( analiza+video)

Zagrevamo se polako za velike mečeve u Melburnu. Novak Đoković je uspeo da se plasira u osminu finala ovog prestižnog grend slema. Nole je ostvario pobedu nad Špancem Fernandom Verdaskom u 3 seta: 7-6, 6-3, 6-4. Gledali smo reprizu Pekinga 2013. kad je Nole takođe pobedio Španca sa 3-0 po setovima.

Današnji meč bio je specifičan po mnogo čemu: od prosidbe koja se desila u toku meča, a koju su najvijači ispratili burno, pa do prelepog gesta koji je učinio i sam Novak, kada je svojoj majci Dijani Đoković čestitao rođendan javno, pevajući joj rođendansku pesmu uz podršku vernih fanova u Rod Lejver areni.

Prvi set

Odličan i samouveren start Španca je otežao prvi set Novaku koji je prokockao brojne brejk šanse. Noletov servis je funkcionisao odlično, pa je ipak osvojio prvi set u taj-brejku. Igra je bila prilično neizvesna, Verdasko je igrao na visokom nivou, ali je i Nole odlično parirao protivniku. Taj-brejk je završen rezultatom 10-8. Možda i presudan momenat prvog seta je situacija kada je Španac servirao u taj-brejku pri rezultatu 5:3 i lopta je završila na njegovoj strani terena. Ovu grešku mu je Nole skupo naplatio, jer je uspeo da osvoji set, a onda daleko sigurnije zaigra u naredna dva.

Drugi set

Novak je dobio na samopouzdanju nakon prvog seta i već u narednom osvojio gem na svoj servis ali i na protivnikov, pa je vodio sa 2-0. Izgledalo je u jednom trenutku da bi Verdasko mogao da napravi ribrejk, kada je vodio sa 40:0 u trećem gemu, ali je maestralni Nole nanizao asove baš kad je trebalo i uvećao prednost. Sigurno je završio drugi set i jedan set ga je delio od osmine finala. Imao je Nole i 3 set lopte koje nije iskoristio jer je Španac bio odlučan u nameri da pruži jak otpor i nastavi borbu. Noletovo iskustvo, želja za pobedom i motivacija zahvaljujući osvojenom prvom setu, presudili su u njegovu korist i tako ulazimo u treći set nakon drugog koji je završen rezultatom 6-3.

Treći set

Treći set je Nole započeo sigurno. Verdasko je imao i previše neiznuđenih grešaka koje su ga koštale plasmana u osminu finala. Jer, kada se sa druge strane nalazi Novak Đoković, onda se takve greške skupo plaćaju. Novak je završio meč rezultatom 6-4 u trećem setu. U jednom trenutku imali smo priliku da vidimo Verdaska koji je sportski nagradio Noleta aplauzom za maestralno odigran poen.

Sve u svemu, puno toga u jednom meču. Puno sportskog naboja, puno lepih momenata, prosidba i čuveno: ‘She said yes!’, Noletova pesmica ‘Happy Birthday‘ za mamu Dijanu, raspoložena publika i Nole koji se polako priprema za Žila Milera u osmini finala. Lep meč, mama Dijana može da bude ponosna na svog sina. Sa uzbuđenjem pratimo nastavak teniske priče u Melburnu i navijamo i dalje za Noleta.

Teme:   Analiza, Australian Open, Australijan Open 2015, Grend Slem, Novak Djoković, Tenis Video, Teniseri, Treće kolo, Turniri, Vesti