16/04/17 - 19:05h

Prvenac mladog Hrvata: Ćorić osvojio titulu u Marakešu!

Hrvatski teniser Borna Ćorić pobednik je turnira u Marakešu nakon što je u finalu pobedio Nemca Filipa Kolšrajbera.

Twitter

Duel 32. i 79. tenisera sa ATP liste za titulu u Marakešu završen je u korist mladog hrvatskog tenisera, koji je iz drugog uzastopnog pokušaja uspeo da se domogne trofeja u “biseru juga”.

Bio je to meč u kojem je Ćorić u nekoliko navrata morao da se vraća u meč, ali je uspeo da nadoknadi set zaostatka i nakon dva sata i 40 minuta igre ipak stigne do pobede protiv 13 godina starijeg kolege, konačnim rezultatom 5:7, 7:6(3), 7:5.

20-godišnji Zagrepčanin je, nakon izgubljenog prvog seta bio u novom zaostatku od tri gema u narednom periodu igre, ali je uspeo da izjednači. Kolšrejber je potom na rezultatu 6:5 imao čak pet meč lopti, ali je Ćorić uspeo sve da ih spasi, a potom, kroz taj-brejk i izjednači na 1:1.

U trećem setu nemački teniser je ponovo došao prvi do brejka prednosti, ali je Borna još jednom uzvratio i potom još jednim oduzetim servisom kod rezultata 6:5, on je stigao do tri meč lopte – prvu je ispustio, ali ne i drugu, za konačno slavlje.

Bio je ovo treći međusobni dvoboj Ćorića i Kolšrejbera, a prva pobeda Hrvata.

Teme:   ATP u Marakešu, Borna Ćorić, Filip Kolšrajber, Vesti