07/01/16 - 10:10h

PREOKRET: Troicki bez četvrtfinala Brizbejna

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnira u Brizbejnu. Bolji od njega sa 2:1 u setovima, nakon preokreta, bio je Bugarin Grigor Dimitrov.

Viktor Troicki

Meč između Troickog i Dimitrova trajao je dva sata i 50 minuta, a srpski teniser je, uprkos tome što je poveo sa 1:0 u setovima, izgubio ovaj susret sa 2:1.

Iako su oboje čuvali svoje servis gemove i nema rezultatskog dokaza za to, Troicki je u prvom setu igrao na višem nivou od Bugarina. Posle dve propuštene brejk prilike, Viktor je treću iskoristio u jedanaestom gemu i poveo sa 6:5. Servirao je za set i posle prve set lopte poveo sa 1:0.

Drugi deo meča završen je u taj-brejku. Troicki je oduzeo protivniku servis već u prvom gemu, a nekoliko gemova kasnije Dimitrov ga vraća i izjednačava na 4:4. Taj-brejk pripao je bugarskom teniseru koji je slavio sa tesnih 8:6.

U trećem setu igrali su se dugi poeni, a Dimitrov je dobijao one odlučujuće. Posle 55 minuta igre u ovom delu meča i velike borbe sa obe strane, Bugarin je iz meča izašao kao pobednik – 6:2.

U narednoj rundi Dimitrov će igrati protiv boljeg iz duela Rodžera Federera i Tobijasa Kamkea.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Brizbejnu, Grigor Dimitrov, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki