PREKINUT FEDEREROV NIZ: Delpo šampion Indijan Velsa!

Argentinac Huan Martin del Potro osvojio je trofej na Mastersu u Indijan Velsu.

Del Potro

On je u finalu bio bolji od prvog igrača sveta, Švajcarca Rodžera Federera.

U susretu koji je trajao dva sata i 45 minuta vođena je velika borba, a Del Potro je sa 2:1 u setovma – 4:6, 7:6 (10:8), 7:6 (7:2).

Prvi set obeležila je samo jedan šansa za brejk, iskorišćena od strane Del Potra u petom gemu. Poveo je sa 3:2 i prednost čuvao sve do kraja – 6:4.

U drugoj deonici susreta i jedan i drugi su čuvali servise, a završen je u taj-brejku posle 18 odigranih poena. Sa 10:8 bio je bolji Švajcarac.

Za vođstvo od 5:4 u trećem setu prvi teniser sveta je oduzeo servis Del Potra, a potom je servirao za titulu. Propustio je tri meč lopte, a potom dozvolio protivniku brejk i izjednačenje od 5:5. Del Potro se izborio za taj-brejk koji je dobio sa ubedljivih 7:2.

Del Potro je prekinuo Federerov niz od 17 pobeda ove sezone i sprečio ga da odbrani titulu i osvoji šestu u Indijan Velsu. Došao je do svog prvog Masters 1000 trofeja iz petog pokušaja.

Teme:   Huan Martin Del Potro, Masters, Masters u Indijan Vels, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti