31/05/16 - 17:32h

Prekidi im došli glave: Ispale Radvanska i Halep

Druga i šesta nositeljka na Rolan Garosu, Agnješka Radvanska i Simona Halep završile su takmičenje na ovom grend slemu već u osmini finala. I jednu i drugu je pobede koštao prekid zbog kiše, posle kog su protivnice došle do preokreta i plasmana u četvrtfinale.

Simona Halep

Oba meča započeta su u nedelju, kada su prekinuta zbog kiše. U ponedeljak iz istog razloga igrači nisu ni izlazili na teren, a i danas su ovi mečevi završeni uz jedan prekid. Radvanska i Halep se nisu snašle u ovakvim uslovima, a Cvetanu Pironkovu i Samantu Stosur ćemo gledati u četvrtfinalu Rolan Garosa.

Na prvu ”pauzu” u nedelju uveče Agnješka Radvanska je otišla sa prednošću od 1:0 (6:3) u setovima i 3:0 u drugom delu meča. Nakon što su na teren izašle danas, Cvetana Pironkova, 102. igračica sveta, vezala je šest osvojenih gemova i izjednačila rezultat na 1:1 u setovima.

Usledio je još jedan prekid zbog kiše, a posle pauze koja je trajala oko dva sata, Pironkova je nastavila u istom ritmu. Imala je vođstvo od 4:0 u odlučujućem setu, kada je konačno Radvanska prekinula njenu seriju. Vratila je jedan brejk za 4:1, a kako su do kraja seta osvajale svoje servis gemove, Pironkova je ovaj deo meča završila sa 6:3.

Meč između Simone Halep i Samante Stosur u nedelju je prekinut pri vođstvu Rumunke od 5:3 u prvom setu. Iako je bila na korak od dobijenog seta, Halepova je dopustila Stosur da izjednači rezultat i ovaj deo meča dovede u taj-brejk. Australijanka ga je dobila sa ubedljivih 7:0 i na taj način povela sa 1:0 u setovima.

Drugi set Stosurova je započela brejkom, a ubedljivu pobedu u ovom delu meča potvrdila je još jednom osvojenim gemom na servis protivnice za konačnih 6:3.

Pironkova i Stosur će u četvrtfinalu igrati jedna protiv druge.

Teme:   Rolan Garos, Turniri, Vesti