14/07/18 - 00:03h

PREKID FANTASTIČNOG MEČA: Đoković u drugi dan ulazi sa prednošću

Polufinalni susret ovogodišnjeg Vimbldona između Novaka Đokovića i Rafaela Nadala prekinut je pri rezultatu 2:1 za Đokovića.

Source: Matthew Lewis/Getty Images Europe

I pre nego što su teniseri izašli na teren bilo je izvesno da se ovaj duel verovatno neće završiti u petak, jer i počeo sa više od pet sati zakašnjenja, pošto su Kevin Anderson i Džon Izner na Centralnom terenu odigrali treći najduži susret u istoriji belog sporta.

Duel između Đokovića i Nadala prekinut je pri rezultatu 2:1 za srpskog tenisera – 6:4, 3:6, 7:6. Biće nastavljen u subotu, najverovatnije od 14 časova.

U trenutku prekida meč je trajao skoro tri sata.

TOK MEČA:

I SET

Posle petočasovnog čekanja da Anderson i Izner završe svoj maratonski duel, Đoković i Nadal krenuli su u istom ritmu kao i njihovi prethodnici na Centralnom terenu. Počeli su prilično izjednačeno, ali je Novak u petom gemu zahvaljujući greškama Nadala stigao do prve dve brejk lopte na meču. Nije ih realizovao, ali je dva gema kasnije oduzeo sevis rivala iskoristivši četvrtu priliku. Poveo je sa 4:3, a prednost sačuvao do kraja seta – 6:4.

II SET

U drugi deo meča bolje je ušao španski teniser. Brejkom prednosti poveo je sa 3:1, ali je već u sledećem gemu Đoković uzvratio ribrejkom. Međutim, viđen je i treći brejk zaredom, posle kog je Nadal stigao do vođstva od 4:2. Nije dozvolio Novaku da vrati servis, iako je srpski teniser imao dve prilike. Posle 53 minuta igre u ovom setu, prvi teniser sveta izjednačio je na 1:1 – 6:3.

III SET

Najveća borba u dotadašnjem toku meča vođena je u trećoj deonici susreta. Oba igrača igrala su sjajno, ali pod pritiskom jer je postalo izvesno da će duel biti prekinut.

U 12 odigranih gemova nije bilo čak ni prilike za brejk. U taj-brejku izbrojano je 20 poena, Nadal je propustio tri set lopte, a Đoković iskoristio drugu za konačnih 11:9.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Rafael Nadal, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon