POSLE DVE GODINE: Novak Đoković u polufinalu grend slema!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Vimbldona.

N. Đoković6366
K. Nisikori3622

Source: Clive Mason/Getty Images Europe

U četvrtfinalnom duelu Đoković je sa 3:1 u setovima savladao ‘stalnu mušteriju’, Japanca Keija Nišikorija.

Meč je trajao dva sata i 40 minuta, a Novak je bio bolji sa 6:3, 3:6, 6:2, 6:2.

Novaku je ovo prvo grend slem polufinale još od US Opena 2016. godine, kada je poražen u borbi za trofej. U polufinalu Vimbldona Srbin će igrati osmi put, što je njegovo 32. grend slem polufinale u karijeri.

Rival u polufinalu ovogodišnjeg londonskog grend slema biće mu bolji iz susreta Rafaela Nadala i Huana Martina del Potra.

I SET

Brejkom u ranoj fazi Novak je poveo sa 3:1 u prvom setu, ali je Japanac već u narednom gemu uzvratio ribrejkom. U osmom gemu srpski teniser je još jednom oduzeo servis rivala, poveo sa 5:3, a potom posle tri set lopte stigao do 1:0 – 6:3.

II SET

Na startu drugog seta odigrali su najduži gem u meču, trajao je deset minuta i viđeno je 16 poena. Iako je imao šansu za brejk, Novak je nije iskoristio. Do brejka nije došao ni dva gema kasnije, kada je imao tri prilike.

Bačeni reket i opomena koju je dobio zbog tog postupka izazvali su kraću raspravu sa sudijom. Nišikori je iskoristio Novakovu frustraciju zbog pređašćeg događaja i poveo sa 3:1. Brejk prednosti Japanc je zadržao do kraja seta u kom je slavio sa 6:3.

III SET

Treći set započeli su u sličnom ritmu. Propuštali su šanse za brejk i čuvali svoje servise. Posle pet odigranih gemova Novak je stigao do brejka i vođstva od 4:2, a potom vezao još dva dobijena gema za konačnih 6:2 u ovoj deonici susreta.

IV SET:

Iako je na startu oduzeo servis Đokovića i poveo sa 1:0, Nišikori je posle Novakove furiozne igre brzo bio u zaostatku od 1:4. Dva puta je Srbin oduzeo servis japanskog tenisera, a tu prednost sačuvao je do kraja susreta – 6:2.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon