09/07/14 - 19:13h

Portorož: Bozoljac eliminisan u drugom kolu!

Srpski teniser Ilija Bozoljac poražen je u drugoj rundi čelindžera u slovenačkom Portorožu, nakon što je Belgijanac Nils Desen bio bolji u dva seta sa 6:3, 6:4 posle sat i 20 minuta igre.

I. Bozoljac34
N. Desen66

TRENING-Bozoljac

Ilija Bozoljac nije uspeo da obezbedi plasman u četvrtfinale čelindžera u Portorožu i tako je nastavio sa bledim partijama ove sezone. Belgijski teniser je imao više koncentacije u ključnim momentima, dok Bozoljac nije uspeo da iskoristi prilike koje je imao u meču.

Bozoljac je loše otvorio susret i već u drugom gemu pretrpeo brejk. U nastavku je pokušao da anulira brejk zaostatka, ali bez uspeha. Belgijanac je sačuvao stečenu prednost sa starta duela i prvi deo igre okončao rezultatom 6:3.

U drugom setu bilo je više neizvesnosti, viđena je veća borba i egal je bio sve do rezultata 4:4. Tada je belgijski teniser uspeo da stigne do brejka u devetom gemu, što će se ispostaviti ključnim u drugom setu, a samim tim i meču. Desen je u narednom gemu sigurnim servisom priveo duel kraju i sa 6:4 slavio i izborio plasman u četvrtfinale.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, Ilija Bozoljac, Rang Lista, Teniseri, Vesti