04/11/15 - 13:04h

Poraz JJ u drugom kolu turnira u Kini!

Srpska teniserka Jelena Janković pretrpela je poraz u drugom kolu C grupe WTA turnira u kineskom Žuhaju. Bolja od Srpkinje bila je Karolina Pliškova iz Češke sa 2:1, po setovima 6:4, 3:6, 6:1 posle skoro dva sata igre.

J. Janković462
K. Pliškova636

Jelena

Jelena

Bio je ovo drugi međusobni susret dve teniserka, a Čehinja je uspela da poravna na 1:1 i revanšira se Jeleni za poraz u Sinsinatiju ove godine.

Jankovićeva sada u grupi C ima pobedu i poraz, a definitivan rasplet u ovoj grupi i odluku koja igračica ide dalje dobićemo nakon meča između Karoline Pliškove i Sare Erani.

Obe igračice su već u ranoj fazi meča razmenile po jedan brejk, a potom je usledio period nešto mirnije igre, sve do devetog gema. Pliškova je uspela da iskoristi novu šansu koja joj se ukazala i da u narednom as udarcem stavi tačku na prvi set.

Jankovićeva se nije predavala, pa je u četvrtom gemu drugog dela igre realizovala četvrtu brejk loptu i povela sa 3:1. No, Pliškova je odmah u narednom uzvratila ribrejkom i smanjila rezultat na 3:2. Nije to destabilizovalo Jelenu, koja je povratila prednost brejka, s tim da je ovaj put uspela i da je sačuva i da sa 6:3 poravna rezultat u setovima.

Pliškova je povela na startu odlučujućeg seta, a potom je usledila velika borba i maratonski gem na servis Jelene Janković. Nakon mnogo preokreta, Čehinja je uspela da oduzme servis protivnici, a onda i mini serijom da stekne visoko vođstvo od 5:0.

Jelena je do kraja meča vezala dva gema i tako ublažila poraz, a Čehinja je novim brejkom potvrdila trijumf.

Teme:   Drugo Kolo, Jelena Janković, Rang Lista, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA Rang Lista