17/07/15 - 19:37h

Poraz Aleksandre Krunić u četvrtfinalu Bukurešta!

Srpska teniserka Aleksandra Krunić nije uspela da se plasira u polufinale teniskog turnira u Bukureštu. Bolja od Krunićeve bila je Slovenka Polona Hercog sa 2:0, po setovima 6:3, 6:3 posle 70. minuta igre.

A. Krunić33
P. Hercog66

Aleks

Aleks

Ovo je bio drugi susret srpske i slovenačke igračice, a Polona Hercog je sačuvala stoprocentni učinak. Slovenka će u polufinalu na megdan pobednici duela između Crnogorke Danke Kovinić i Slovakinje Ane Karoline Šmedlove.

Teniserke su na startu razmenile po jedan brejk, da bi sredinom seta Slovenka preuzela konce igre i najpre u sedmom gemu novim brejkom povela sa 4:3, a zatim i u devetom još jednom ugrozila servis Krunić i iskoristivši drugu set loptu, stigla do vođstva rezultatom 6:3.

Aleksandra je odmah u uvodnom gemu drugog dela igre imala brejk priliku, ali nije uspela da je realizuje. Ono što joj nije pošlo za rukom na startu, jeste u trećem gemu, kada je uspela da iskoristi svoju šansu i napravi brejk. Međutim, nije srpska teniserka dugo imala vođstvo u setu, pošto je Hercog u šestom gemu uspela da nadoknadi rezultatski zaostatak i poravna na 3:3.

Slovenka je i definitivno prelomila susret u svoju korist, kada je u osmom gemu novim brejkom povisila na 5:3, a zatim i u narednom sigurnim servisom obezbedila prolaz u polufinale turnira u Bukureštu.

Teme:   Aleksandra Krunić, Polona Hercog, Rang Lista, Region, Slovenija, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA Rang Lista, Četvrtfinale