06/11/16 - 17:56h

Pobednički debi Endija Mareja u Parizu

U svom debitantskom meču kao svetski reket broj jedan Marej je pobedio Džona Iznera sa 2:1 (6:3, 6:7, 6:4) u finalu Masters turnira u Parizu.

Samo dan nakon što je postao svetski reket broj jedan, Endi Marej je upisao prvu pobedu.
Izner je iskoristio svoje šanse u ovom meču koristeći se pre svega svojim najjačim oružjem – servisom.

Prvu priliku za brejk Britanac je stvorio u sedmom gemu i odmah je realizovao za vođstvo od 4:2. Već u narednom gemu Izner je propustio dve, pa je Marej lagano priveo posao kraju i za 39 minuta poveo sa 1:0 u setovima.

Dosta dobrih poena viđeno je i u drugom setu u kojem su oba tenisera igrala dosta oprezno na svoj servis. Prvi do brejk lopti došao je Amerikanac, ali se Marej spasao četiri puta u osmom gemu, pa je odluka o pobedniku ovog seta odlučena u taj brejku. Veliki Džon je došao do nove prilike za osvajanje seta, ali ovog puta nije pogrešio! Na servis protivnika Izner u 57. minutu igre u drugom setu poravnava rezultat na 1:1.

Gem za gem igralo se i u trećem setu. Marej nije iskoristio prilike za brejk u drugom i četvrtom gemu, dok se Izner nije najbolje snašao u devetom gemu u kojem je bio u najboljoj prilici da ugrozi servis protivnika.

Treća sreća za Mareja u ovom setu desila se u desetom gemu kada koristi brejk/meč loptu za prvi trijumf sa pozicije broj jedan na ATP listi.

Trijumfom u Parizu Endi Marej je postao tek treći Britanac koji je slavio na Mastersu u Parizu posle Tima Henmana (2003) i Grega Rusedskog (1998).

Na zvaničnoj ceremoniji dodele pehara Marej je rekao da je u proteklom periodu imao neveraovatan put do prvog mesta i zahvalio se svojoj porodici i saradnicima bez kojih, kako kaže, ne bi mogao sve to ostvariti.