10/02/12 - 16:16h

Pobeda Tipsarevića za vođstvo od 1:0!

Janko Tipsarević doneo je Srbiji prvi poen protiv Švedske u prvom kolu Dejvis Kupa. Sa 3:0 u setovima savladao je Šveđanina hrvatskog porekla Filipa Prpića.

J. Tipsarević666
F. Prpić334

Janko Tipsarević

Već prvi gem u meču ukazivao je da Prpić neće biti lak protivnik, kao ni Janko. Posle trećeg izjednačenja švedski teniser je dobio svoj servis gem. U narednom, na Tipsarevićev servis, Prpić je imao četiri brejk lopte, ali nijednu nije iskoristio. Pri rezultatu 2:2, Šveđanin je uspeo da spasi jednu brejk loptu, ali nije i drugu – Janko je napravio prvi brejk u setu i poveo sa 3:2. U gemu u kom je Prpić servirao za opstanak, srpski teniser je dobio još jedan gem na servis protivnika i završio set rezultatom 6:3.

Na početku drugog seta oba tenisera su dobijala gemove u kojima su servirali. Tek pri rezultatu 4:3, Tipsarević je napravio brejk i došao do rezultata 5:3, a nakon toga i do lako dobijenog drugog seta.(6:3)

Tipsarević je već u prvom gemu trećeg seta napravio brejk, što je bilo dovoljno da ovaj set završi u svoju korist (6:4) i donese Srbiji vođstvo od 1:0.

Filip Prpić je trenutno 1 426. na ATP listi, ali dugo nije igrao turnire. 2010. godinu je završio na 306. poziciji, a najbolji rang u karijeri imao je u maju 2006. – 194. mesto.

Drugi bod za Srbiju pokušaće da osvoji Viktor Troicki u meču sa Mihaelom Riderštedom.