24/10/14 - 11:28h

Pirova pobeda Šarapove protiv Radvanske! (WTA Singapur)

Ruska teniserka Marija Šarapova ostvarila je prvu pobedu na završnom WTA turniru u Singapuru, ali je ostala bez šansi za prolaz u polufinale. Ruskinja je bila bolja od Poljakinje Agnješke Radvanske rezultatom 7:5, 6:7(4), 6:2.

M. Šarapova766
A. Radvanska572

Maria-Sharapova-Singapore-2014-img23792_668

Šarapova je imala šansu da izbori nastup u polufinalu jedino u slučaju da je meč dobila u dva seta. Radvanska, sa druge strane, je osvojenim setom sačuvala šansu za prolaz dalje, a da bi se to dogodilo neophodna joj je bilo koja pobeda Karoline Voznijacki protiv Petre Kvitove u drugom duelu u okviru ove grupe.

Na startu duela viđena su četiri uzastopna brejka, da bi u nastavku usledio period nešto sigurnije igre obe teniserke, a ključni trenutak dogodio se u 11. gemu, kada je Ruskinja stigla do brejka, da bi ga u narednom potvrdila za vođstvo u setovima.

U drugom setu Šarapova je imala prednost od 5:1, ali se Radvanska serijom od pet vezanih gemova u potpunosti vratila set, koji je na kraju odlučen u taj-brejku. Poljakinja je taj deo igre rešila u svoju korist rezultatom 7:4 i tako je izbacila Šarapovu iz kombinacije za polufinale.

U trećem setu Šarapova je odigrala opuštenije i bez pritiska, pa je i igra bila na višem nivou i sa dva brejka je uspela da stigne do trijumfa, ali bez šansi za prolaz u polufinale.

Teme:   Marija Šarapova, Rang Lista, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA Rang Lista