15/07/17 - 21:27h

Peruđa: Đere kroz dramu sa Granoljersom do finala!

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u finale čelendžera u Peruđi pošto je u dramatičnom okršaju savladao Španca Marsela Granoljersa sa 4:6, 7:6 (8:6), 6:4.

Twitter

Laslo je do trijumfa nad Granoljersom došao nakon preokreta i čak pet spasenih meč lopti u drugom setu.

Njegov rival u finalu biće još jedan Španac, Munjoz de la Nava, koji je u tri seta pobedio Džeralda Melcera.

Đere je u 10. gemu drugog seta spasao čak pet meč lopti na servis rivala, a potom u uzbudljivom taj-brejku uspeo da odvede meč u treći set.

Srpski teniser je posle izborenog trećeg seta zaigrao još bolje, napravio je brejk u trećem gemu, a potom je čuvao prednost. Granoljers je u osmom gemu imao šansu da se vrati u meč, ali nije uspeo i dva gema kasnije Đere je iskoristio drugu meč loptu za veliki trijumf.

Teme:   Laslo Đere, Vesti