Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u čevrtinu finala čelendžera u Peruđi.

L. Đere376
M. Polmans664

zimbio.com

Đere je savladao u osmini finala čelendžera u italijanskoj Peruđi australijskog tenisera Marka Polmansa sa 3:6, 7:6 (7:5), 6:4 po setovima, u meču koji je trajao dva sata i 47 minuta.

Sedmi nosilac na turniru je do plasmana u treću rundu došao još jednom napravivši preokret, kao što je to učinio i na startu, protiv Berankisa.

Srpski teniser je oštro ušao u meč, ali je na samom otvaranju propustio tri lopte da svom rivalu odmah oduzme servis. Polmans je prvi set dobio zahvaljujući brejku u trećem gemu, a Đere je brejk loptu u narednom gemu ispustio kako bi uzvratio.

Izgubljeno je Laslo uspeo da povrati u drugom nastavku, ali tek u taj-brejku, zahvaljujući jednom mini-brejku.

Iako je Australijanac u drugom gemu odlučujućeg seta dva puta zapretio Srbinu, Đere je prvi došao do brejka, u petom setu, koji mu je i doneo pobedu.

U borbi za polufinale rival će mu biti domaći teniser Salvatore Karuzo, koji je u osmini finala savladao zemljaka Alesandra Đanesija sa 6:3, 6:3.

Teme:   Laslo Đere, Vesti