04/10/16 - 17:42h

Peking: Troicki bez plasmana u drugu rundu

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u drugo kolo ATP turnira u Pekingu.

V. Troicki625
F. Fonjini267
Viktor Troicki

Bolji od njega sa 2:1 u setovima, nakon preokreta, bio je Italijan Fabio Fonjini. Meč je trajao skoro dva sata, a teniser iz Italije slavio je sa 2:6, 6:2, 7:5.

Troicki je bolje započeo meč. Već u prvom gemu oduzeo je servis 43. igraču planete, a vrlo brzo došao do još jednog brejka i prednosti od 4:1. Do kraja seta prepustio je protivniku samo još jedan gem i sa 6:2 stigao do vođstva u setovima.

Drugi deo meča slično je započeo Fonjini. Imao je Italijan prednost od 4:1 uz brejk viška, a u osmom gemu još jednom je oduzeo servis Troickog za konačnih 6:2.

U trećem setu odlučile su nijanse. Troicki je do brejka došao za vođstvo od 2:1, ali je do 4:4 Italijan uspeo da izjednači rezultat. Naš teniser je nakon toga propustio još dve prilike da Fonjiniju oduzme servis, a italijanski teniser je iskoristio jednu u 12. gemu, koja je ujedno bila i meč lopta – 7:5.

Fonjini će u osmini finala igrati protiv petog favorita, Davida Ferera iz Španije.

Teme:   Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki