06/10/16 - 20:11h

Peking: Nadal i Dimitrov u četvrtfinalu

Španac Rafael Nadal i Grigor Dimitrov iz Bugarske igraće u četvrtfinalu ATP turnira u Pekingu.

Dimitrov

Dimitrov

Nadal je do plasmana u četvrtfinale došao nakon što je sa 6:1, 7:6 savladao Francuza Adriana Manarina. Meč je trajao sat vremena i 53 minuta, a posle furioznog prvog seta, drugi favorit se u drugom namučio.

Španac je odlično ušao u meč. Brzo je stekao prednost od 3:0, a posle jednog izgubljenog gema vezao je tri dobijena i slavio sa konačnih 6:1. I u drugom setu Nadal je imao značajno vođstvo od 3:1. Međutim, Francuz je uspeo da izjednači rezultat, a potom i povede sa 6:5. Španski teniser se izborio za taj-brejk u kom je bio bolji sa 8:6.

Grigor Dimitrov je u osmini finala bio bolji od Lukasa Puija iz Francuske. Dvadeseti teniser sveta je protiv 16. na ATP listi slavio nakon dva i po sata igre, sa 6:7, 7:6, 6:4.

Francuz je prvi deo meča dobio u taj-brejku, u kom je bio bolji sa 7:3. I drugi set završen je u taj-brejku, ali je tog puta ubedljiviji bio Bugarin – 7:0. Odlučujući set Dimitrov je dobio brejkom u petom gemu. Poveo je sa 3:2, i prednost sačuvao do kraja seta – 6:4.

U borbi za polufinale Nadal i Dimitrov igraće jedan protiv drugog.

Teme:   Teniseri, Turniri, Vesti