02/10/17 - 14:28h

Peking: Lajović slomio otpor Verdaska za plasman u drugo kolo

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Pekingu nakon što je sa 2:1 u setovima eliminisao Španca Fernanda Verdaska.

D. Lajović636
F. Verdasko163

(Foto: D. Perunicic, Tenis Uzivo)

Lajović je u meč ušao furiozno i ništa nije odavalo utisak da bi moglo da dođe do ovakve završnice. Prvi set trajao je svega 23 minuta, a srpski teniser je protivniku prepustio samo jedan gem – 6:1.

U drugom delu susreta situacija se potpuno preokrenula. Verdasko je odlično koristio servis i nije dozvolio Lajoviću da se približi šansi za brejk. Sa druge strane, on je iskoristio jednu od pet prilika, što je bilo sasvim dovoljno za pobedu u ovom setu – 6:3.

Verdasko je u istom ritmu započeo i treću deonicu ovog meča, vodio je 3:1, ali je srpski teniser uspeo da izjednači rezultat, a potom i pređe u vođstvo od 5:3. Servirao je za meč i konačno došao do plasmana u drugu rundu – 6:3.

Naredni protivnik srpskog tenisera biće Belgijanac Stiv Darsis, koji je na startu iznenadio četvrtog favorita Španca Pabla Karenja Bustu.

Turnir u Pekingu igra se za nagradni fond od 4.089.265 dolara. Pobedniku će pripasti 500 ATP poena i ček na 678.600 dolara. Prvi nosilac je Španac Rafael Nadal.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Pekingu, Dušan Lajović, Dušan Lajović, Fernando Verdasko, Teniseri, Turniri, Vesti