03/11/16 - 18:28h

Pariz: Novak preokretom do četvrtfinala!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Parizu. On je u osmini finala, sa 2:1 u setovima savladao Bugarina Grigora Dimitrova.

N. Đoković466
G. Dimitrov623

Nije Novak dobro ušao u meč – Dimitrov je bio sigurniji i agreivniji rival, što je i materijalizovao brejkom za 2:1. Usledila su dva maratonska brejka sa pregršt izjednačenja, u kojima su oba tenisera izgubila servis. Bugarin je ovoga puta uspeo da potvrdi prednost i povede sa 4:2.

Đoković nije uspeo da podigne kvalitet igre do kraja seta, pa je Dimitrov bez većih problema sačuvao početni udarac do kraja prvog seta – 6:4.

Često je Dimitrov umeo naglo da padne u igri, a to se dogodilo i početkom drugog seta. Ne drastično, ali dovoljno da Novak uz nešto bolju igru stekne vođstvo od 3:0, iako je Grigor imao priliku da nadoknadi rano pretrpljeni brejk.

Pravio je Novak pritisak i u narednom servis gemu rivala, što ovoga puta nije bilo dovoljno za realnu šansu. Ipak, ono što je više za brigu jeste medicinski tajm-aut koji je Đoković zatražio zbog bola u desnom kolenu – 3:1.

Kako to obično biva, Đoković je nešto ‘stegnutije’ ušao u svoj sledeći servis gem, ali je uprkos tome bez previše problema zadržao prednost – 4:1.

Delovao je Đoković sve bolje kako je vreme odmicalo – poveo je sa 5:2, a onda napravio još jedan brejk, i to nakon što je Bugarin odservirao duplu servis grešku na prvu set loptu – 6:2.

Odlično je započeo naš teniser treći set. Poveo je sa 3:0 pre nego što je Dimitrov uspeo da osvoji gem. Smanjio je Bugarin zaostatak, ali je Novak brejk prednosti sačuvao do kraja meča – 6:3.

Đokovćev protivnik u četvrtfinalu biće hrvatski teniser Marin Čilić, koji je ranije danas savladao Davida Gofana.