02/11/16 - 12:28h

Pariz: Nišikori prejak za Troickog

Ni u petom uzastopnom duelu Viktor Troicki nije uspeo da savlada Keija Nišikorija koji je u drugom kolu Mastersa u Parizu bio bolji rezultatom 6:2, 7:5.

Viktor Troicki

U prvom gemu Nišikori je imao dve prilike za brejk, ali ih nije iskoristio i rezultat je bio 2:2.
Treću priliku za brejk Japanac nije propustio i posle sigurne igre na svoj servis poveo sa 4:2 nakon 20 minuta igre. Viktor nije uspeo da osvoji ni naredni gem na svoj servis, iako je imao jednu priliku za to. Nišikori je za 29 minuta osvojio prvi set (6:2).

Drugi set je počeo brejkovima. Nišikori je prvi počeo, Viktor uzvratio, ali je Japanac poveo sa 3:1.

Posle velike borbe uspeo je Viktor da smanji zaostatak na 3:2 i da u narednom gemu dođe do novog brejka.
Srpski as je materijalizovao brejk i poveo sa 4:3, pa i 5:4.

Ipak, peti nosilac u Parizu nije dozvolio iznenađenja i brzo je preokrenuo iskoristivši prvu narednu brejk priliku.
U 12. gemu u drugom setu bez mnogo problema došao je do pobede (7:5).

Viktor je dosta napadao servisom, imao osam aseva, ali i četiri duple servis greške.

Njih dvojica su do sada igrali pet puta, a Japanac vodi sa 4:1 u pobedama. Jedini Viktorov trijumf (6:4, 6:2) bio je 2010. godine u Tokiju, kada su se prvi put sastali.

Nišikori je već obezbedio plasman na završni Masters u Londonu, a ove nedelje će se boriti i da postane prvi Japanac u finalu Pariza.

On je trenutno četvrti teniser sveta, što mu je najbolja pozicija u karijeri. U dosadašnjoj karijeri osvojio je 11 ATP trofeja u singlu, uključujući jedan ove godine.

U osmini finala Japanac će igrati sa boljim iz duela Albert Ramos Vinolas – Žo Vilfred Conga.