02/11/16 - 22:19h

Pariz: Marej u osmini finala posle trilera

Britanski teniser Endi Marej plasirao se u osminu finala na Mastersu u Parizu.

Do pobede nad Fernandom Verdaskom došao je posle dva i po sata igre, sa 6:3, 6:7, 7:5.

Marej je sasvim dobro ušao u meč. Igrao je odlično na svoj servis, a jedinu brejk šansu iskoristio je u šestom gemu. Poveo je sa 4:2, a brejk prednosti sačuvao je do kraja seta – 6:3.

Na prve probleme naišao je Britanac u drugom delu meča. Posle tri šanse Verdasko mu je oduzeo servis u četvrtom gemu i poveo sa 3:1. Nešto kasnije Marej je uzvratio ribrejkom, a posle još jedne razmene brejkova došli su do 5:5. Završili su ovaj deo meča izjednačeni, pa je set nastavljen u taj-brejku. Španac je krenuo više nego ubedljivo. Imao je prednost od 6:2, ali je propustio četiri set lopte pre nego što je konačno došao do 7:5 i 1:1 u setovima.

Na startu trećeg seta oduzeli su jedno drugom servis, a nakon toga Marej je propstio šest brejk šansi, a Verdasko dve. Iako je izgledalo kao da će i ovaj deo meča biti završen u taj-brejku, Britanac je smogao snage da završi ovaj susret ranije. Dvanaesti gem, na servis Španca, osvojio je bez izgubljenog poena i tako došao do konačnih 7:5.

Žo Vilfred Conga, 11. favorit u Parizu, plasirao se u četvrtfinale. On je u drugoj rundi eliminisao Španca Alberta Ramosa sa 6:3, 6:4 u meču koji je trajao sat vremena i 15 minuta. Congin naredni protivnik biće Džek Sok koji je nešto ranije danas iz takmičenja izbacio šestog nosioca, Dominika Tima.

Deseti favorit, Roberto Bautista iz Španije, nije uspeo da prođe u narednu rundu. Sa 2:6, 6:1, 7:6 savladao ga je Francuz Žil Simon.