Pariz: Lajović poražen u dva taj-brejka

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u drugo kolo Mastersa u Parizu.

Dusan Lajovic

Bolji od njega na startu takmičenja bio je Hrvat Ivo Karlović.

Meč je trajao sat vremena i 42 minuta, a Lajović je poražen posle dva taj-brejka – 7:6, 7:6.

Koliko je Dušan bio izjednačen sa 20. igračem sveta govori činjenica da je na ovom meču bilo samo četiri brejk šanse. Karlović je propustio tri, a naš teniser jednu, pa su oba seta završena u taj-brejku.

U oba je superiorniji bio hrvatski teniser. Prvi deo meča završio je sa 7:4, a drugi sa 7:5.

Karlovićev protivnik u drugom kolu biće njegov sunarodnik, deveti nosilac Marin Čilić, koji je na startu turnira bio slobodan.

Od srpskih tenisera danas je igrao Viktor Troicki koji se za plasman u drugo kolo izborio protiv Adriana Manarina iz Francuske, a Novak Đoković svog protivnika čeka u susretu Nikolasa Almagra iz Španije i Žila Milera iz Luksemburga.