Pariz: Izner prvi polufinalista

Malo ko je očekivao da će visoki Amerikanac dogurati do polufinala poslednjeg Mastersa sezone.

Dzon Izner (Photo: Danijel Jevremovic, Tenis Uzivo)

Džon Izner je pobedom nad Džekom Sokom postao prvi polufinalista Mastersa u Parizu.

Nekada deveti igrač sveta je slavio rezultatom 7:6 (6), 4:6, 6:4 u „američkom četvrtfinalu“ i u borbi za finale će igrati protiv pobednika meča Novak Đoković – Marin Čilić, koji u direktnom prenosu možete pratiti na našem portalu.

Prvu brejk priliku na meču imao je Izner pri vođstvu 4:3, ali je Sok uspeo dva puta da se odbrani od napada visokog zemljaka.
Izner, koji je zabeležio sedam aseva u prvoj deonici, do vođstva od 1:0 u setovima došao je tek u taj-brejku.

Drugi set Izner je dobro počeo, oduzeo servis rivalu u trećem gemu i poveo sa 3:1. Sok je prvo brejkom izjednačio na 4:4, a potom novim oduzimanjem servisa protivniku izjednačio na 1:1 u setovima.

Odlučnije je počeo Izner treći set, posle dva brejka poveo sa 4:0. Jednim brejkom Sok se vratio u meč, ali je Izner uspeo da iskoristi tek drugu meč-loptu i slavi sa 2:1 u setovima.

Bila je ovo peta pobeda Iznera u njihovom osmom međusobnom duelu. Nijedan od njih dvojice ove godine nema trofeje.

Sok je u karijeri osvojio samo jedan trofej i trenutno je na 24. mestu ATP liste, dok je Izner plasiran tri pozicije niže i ima deset pehara, sve sa turnira iz serije 250.

U preostalim četvrtfinalima sasataju se Đoković – Čilić, Berdih – Marej i Conga – Raonić.

Teme:   Masters u Parizu, Vesti